Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednodenní výlet 28.9.2013

28. 9. 2013

    Dne 28.9.2013  v ranních hodinách se scházejí u hospody " Na Veselé Bídě " první účastníci jednodenního zájezdu. Po příjezdu Luxusbusu jsou všichni přítomní seznámení s účelem, trasou a časovým harmonogramem. Účelem výletu je vypadnout z každodenního shonu a starostí a jet s dobrou partou lidí vyvětrat si hlavu. Cílem je hrad Český Šternberk a poté navštívit pivovar Kácov, kde se seznámíme s tradiční výrobou piva.

      Do autobusu nastupují jak členové SDH, tak místní důchodci, mládež, ale i někteří příznivci.Odjezd je ve znamení husté mlhy.Po příjezdu nad údolí Sázavy není vidět nic a tak doufáme, že se počasí zlepší.Na hradě jsme objednáni až na 10 hodinu. Tak nám nezbývá než čekat skoro 3/4 hodiny. Antonín jde vyjednávat a tak nastupujeme na prohlídku  už v půl desáté    a získáváme tak časovou rezervu.

      Prohlídkou hradu nás provází odměřená průvodkyně, která má, jak je slyšet a vidět všechno řádně naučené a naše všetečné dotazy ji moc nevyvádí z míry.Prohlídka se všem velmi líbila         a z hradu odcházíme spokojeni.

      Počasí se začíná lepšit a tak po příjezdu do Kácova nám na exurzi začíná hezky svítit sluníčko. Rovněž tady se nám dostává erudovaného výkladu ohledné výrobního procesu. Procházíme většinovou částí provozu a u podzemních tanků s pivem je nám nabídnuta ochutnávka piva.   Věřte, tady to pivo chuná úplně  jinak než v nějaké hospodě.

     Po prohlídce si nakupujeme nějaké pivko domů a poté zmožení dopolední tůrou vstupujeme do Pivovarské hospody, kde jsme si pochutnali na dobrém obědě.

     Tady jsme, v důsledku časové úspory dohodli, že ještě navštívíme rozhlednu Bohdanku.        Jak dojednali, tak vykonali. Někteří zdolali rozhlednu, někteří již jen místní občerstvovnu.

      Potom všichni unaveni dorazili domu, ale s pocitem hezky prožitého dne.

                                                      Zaznamenal Váš Starosta SDH  Koubský